Чому український бізнес досі
користується 1С?

Аналіз та рекомендації податкового експерта "Бюро" Вікторії Домаревої


Сьогодні точиться дуже багато суперечок з приводу того, що треба замінювати російське програмне забезпечення, а саме програму 1С. Логічно було б після 24 лютого відразу відмовитися від ворожого софта, проте перш ніж замінити, потрібно все детально проаналізувати. В цьому блозі хочу прояснити ситуацію, яка відбувається навколо 1С та запропонувати альтернативні варіанти цієї програми.


Я, як користувач бухгалтерської програми, скажу не дивлячись на часті запити від клієнтів і самих бухгалтерів, поки немає достатньо функціональної програми з ведення бухгалтерського обліку. І справа не в тому, що немає якісного альтернативного продукту, а тому що протягом 15 років для наших бухгалтерів була обов'язкова умова знати функціонал 1С. Важливим критерієм найму бухгалтера на роботу, було саме знання цієї програми. І зараз наші фахівці стикнулись з такою проблемою, де потрібно себе ламати та перевчатись. Це процес нешвидкий і займає багато ресурсів. Тому, не слід очікувати швидкого переходу.


Що стосується програм з ведення управлінського обліку – тут варто зазначити, що 1С не задовольняла на всі 100% користувачів. Бізнес вкладав в неї величезні кошти на доопрацювання, що також є причиною важкого "розставання".

Так само важливим фактором є те, що з 24 лютого грантова програма не виділяється від ЄБРР на проєкти, які були створені в країні-агресора, що багато про що говорить.

Від себе можу запропонувати досить функціональні та дієві програми, які нічим не поступаються 1С, а навіть кращі для бізнесу.

Перше місце в моєму рейтингу я б віддала BIMP - це український сервіс з управління фінансовим результатом для малого і середнього бізнесу, який спрощує процеси моніторингу, оптимізації та управління важливими процесами компанії. Іншими словами, такий фінансовий софт допоможе здійснювати всі операції, які стосуються грошей в один клік та бачити на одному екрані всю аналітику компанії в реальному часі.

Далі згадаю програму Microsoft Dynamics 365 - це лінійка інтелектуальних бізнес-додатків для планування ресурсів підприємства та управління взаємовідносинами з клієнтами.

Третю позицію можна віддати Odoo -набір програмних інструментів для управління бізнесом, включаючи, наприклад, CRM, електронну комерцію, виставлення рахунків, бухгалтерський облік, виробництво, склад, управління проектами та управління запасами

Та ще варто відмітити, SAP Business One - програмне забезпечення для управління бізнесом, призначене для малих і середніх підприємств. Пропонує доступний спосіб комплексного управління бізнесом та взаємовідносин з клієнтами


Зараз ми все більш і більш активно починаємо працювати саме з цими програмами. Адже вони є прогресивними і що дуже важливе легко адаптованими під наші запити.

Маю переконання, що після переходу з 1С, організації отримують якісний стрибок в напрямку розробки нового функціонала. А це в свою чергу дозволить використовувати дуже багато сучасних інтеграційних впроваджень в бізнес-системи компаній.