Як не прогавити смерть бізнесу: 4 пастки на які варто звернути увагу


Ведення бізнесу - це виклик, який вимагає великої енергії та стратегічного мислення. Незалежно від того, чи ви новачок чи досвідчений бізнесмен, важливо пам'ятати про пастки, які можуть зруйнувати все за лічені дні. У цьому блозі ми розглянемо чотири найпоширеніші пастки, на які варто звернути увагу, щоб не прогавити "смерть" вашого бізнесу.

"Багато підприємців потрапляють у пастку поганого фінансового планування, недостатньої контролю над витратами та некоректного оцінювання фінансової стійкості свого бізнесу. Часто я чую, що підприємці не оптимізують бізнес-процеси та не приділяють належної уваги саме управлінському обліку, що також є великою пасткою і в результаті може призвести до фінансових втрат", - розказує Юлія Дирявко, фінансовий експерт та co-founder компанії "Бюро" та "Bimp".

Тож, які 4 пастки на які треба звернути увагу?

  • Відсутність адаптації до змін

Світ бізнесу постійно змінюється, і компанії, які не вміють адаптуватися, ризикують відстати. Багато бізнесів не виживають через нездатність пристосуватися до нових технологій, зміни у споживчих уподобаннях або ринкових тенденцій. Щоб уникнути цієї пастки, будьте завжди в курсі нових тенденцій, багато спілкуйтеся зі своїми клієнтами, відвідуйте профіль конференції для підприємців. Гнучкість та здатність до адаптації стануть вашими перевагами.

  • Неправильне управління фінансами

Недостатня увага до фінансового управління може призвести до серйозних проблем. Надмірна залежність від позик, неправильне бюджетування, нерозуміння витрат і недостатній контроль над грошовими потоками, відсутність управлінського обліку, можуть призвести до фінансової кризи. А фінанси - це основа вашого бізнесу, тому пам'ятайте це.

  • Занурення в технологічний процес

У прагненні випередити ринок і запропонувати щось більш технологічне, компанії можуть потрапити у пастку постійних змін стандартів якості. Проте, основна проблема полягає в тому, що технологічне вдосконалення насправді може не відповідати реальним потребам ринку і ваших клієнтів. Знову ж таки повертаємось до того. що треба відчувати ринок та потреби клієнтів.

  • Недостатня комунікація з клієнтами

Недостатня увага до спілкування зі своїми клієнтами може призвести до втрати їх довіри і лояльності. Будьте доступними, відповідайте на запитання, відгуки, беріть до уваги їхні пропозиції та вимоги. Також залучайте їх до процесу прийняття рішень і тоді ви точно будете на одній хвилі з ними.

Не дозволяйте своєму бізнесу потрапляти в пастки. Якщо ви розумієте, що маєте прогалини і вам треба фінансова чи бухгалтерська консультація, то пишіть нам на пошту center@buro.com.ua або в соціальні мережі, ми з радістю швидко та оперативно допоможемо вам вирішити проблеми.