Аутсорсинг бухгалтерії: за та проти


Аутсорсинг в Україні тільки починає набирати оберти, проте деякі компанії вже досить давно користуються послугами аутсорсерів. Якщо говорити про напрям бухгалтерії, то тут виникає дуже багато, як за так і проти. Хтось хоче штатного бухгалтера, а хтось виключно працювати з аутсорсинговою компанією. Ті та інші, мають свої аргументи.


"Як провідний провайдер послуг аутсорсингу бухгалтерії, ми бачимо безліч переваг цього підходу для компаній. Аутсорсинг бухгалтерії дозволяє компаніям значно знизити витрати на підтримку власного бухгалтерського відділу. Аутсорсери бухгалтерії зазвичай використовують сучасні програмні рішення. Це дозволяє покращити точність та надійність фінансової звітності. Точно можу сказати, що після того, як ви спробуєте вести бухгалтерію на аутсорсі, ви не захочете наймати собі в штат бухгалтерський відділ", - говорить Вікторія Домарева, подактовий експерт та co-founder консалтингової компанії "Бюро".


В цій статті давайте розберемось, які існують за та проти аутсорсингу бухгалтерії.

За аутсорсинг бухгалтерії

  • Зменшення витрат

Однією з основних переваг аутсорсингу бухгалтерії є зниження витрат для компанії. Замість підтримки власного бухгалтерського відділу з його заробітною платою, навчанням і витратами на програмне забезпечення, компанії можуть використовувати зовнішню фірму бухгалтерських послуг за фіксовану плату або на основі виконаних робіт.

  • Експертна підтримка

Використання послуг професійної бухгалтерської фірми забезпечує доступ до провідних фахівців, які мають глибокі знання в галузі. Це може сприяти більш точному і ефективному обліку фінансів компанії та допомогти уникнути помилок.

  • Фокус на основних функціях

Аутсорсинг бухгалтерії дозволяє компанії зосередитися на своїх основних функціях та стратегічному розвитку бізнесу. Замість зайнятості бухгалтерськими процесами, компанія може делегувати їх зовнішньому постачальнику послуг і зосередитися на своїх головних завданнях.

Проти аутсорсингу бухгалтерії

  • Втрата внутрішнього знання

При аутсорсингу бухгалтерії компанія може втратити внутрішнє знання про свої процеси. Це може ускладнити розуміння специфічних потреб компанії та управління фінансовими аспектами. Проте, якщо замовник обиратиме компанію, яка звітує та тримає в курсі справ, то тут не буде проблем.

  • Залежність від зовнішнього постачальника

Компанія, що використовує аутсорсинг бухгалтерії, стає залежною від постачальника послуг. Це може створити проблеми, якщо аутсорсингова компанія не може задовольнити потреби. Тому радимо вам працювати тільки з перевіреними та підприємствами з великим бекграундом.

Варто врахувати, що вибір між аутсорсингом бухгалтерії та збереженням бухгалтерського штату залежить від конкретних потреб бізнесу. Ретельний аналіз допоможе прийняти правильне рішення. З'явилися питання? Пиши нам на пошту center@buro.com.ua або в соціальні мережі.