Як збалансувати податки під час війни?

Бізнес в Україні отримав ряд послаблень після початку повномасштабного вторгнення. Ключові з них стосуються податкових пільг, які набрали чинності після 1 квітня 2022 року. Підприємці розуміють, що бізнес має працювати та платити зарплати, податки та підтримувати хоч якось зруйновану економіку. В цьому блозі, Вікторія Домарева ділиться підбіркою позитивних змін в оподаткуванні, які добре впливали на діяльність бізнесу та допомагають збалансувати податки під час війни.


Оподаткування та звітність ФОП під час війни


Позитивним зрушенням є те, що законодавці знизили податкове навантаження для фізосіб. До закінчення воєнного стану підприємці першої та другої груп, можуть не сплачувати єдиний податок і не заповнювати декларацію платника єдиного податку. Окрім того, можна не сплачувати ЄСВ за себе на мобілізованих до ЗСУ співробітників.

Зміна строків зі сплати податків

ВР зупинила перебіг строків для платників податків та контрольних органів і призупинила податкові перевірки. Хоча зараз ця тенденція змінюється і парламент просить вчасно сплачувати податки, проте це був позитивний момент для бізнесу.

Мораторій на проведення податкових перевірок

На початку березня парламент зупинив розпочаті податкові перевірки та заборонив починати нові. Хоча цей мораторій не стосувався камеральних перевірок декларацій та камеральних перевірок податкових декларацій платників єдиного податку четвертої груп, проте це можна віднести до позитивних тенденцій для бізнесу.

Звільнення від сплати екологічного податку та податку на землю

Парламент дозволив не платити екологічний податок, якщо об'єкт оподаткування знаходиться в зоні бойових дій або окупованій території.

Загалом це основні моменти, які стосуються оподаткування бізнесу. Проте, якщо ви не знаєте що зробити для того, щоб збалансувати податки у вашому бізнесі, то рекомендуємо звернутись до податкових експертів, які можуть надавати якісну консультацію та допомогти знайти баланс.