Поради власникам бізнесу від податкового експерта та co-founder компанії "Бюро" Вікторії Домаревої
Весь бізнес завжди задається питанням, як діяти якщо до вас прийшли з податковою перевіркою. Питання залишається популярним, навіть в умовах воєнного стану. Всі ми знаємо, що на державному рівні ввели мораторій на більшу частину перевірок. Проте, ми бачимо що поступово перелік перевірок змінюється та додається. На сьогодні дозволені камеральні, документальні та позапланові перевірки (коли є певні підстави), фактичні. Що треба робити під час перевірок, а від чого утриматись далі.
Порада 1
Маєте бути готові до перевірок
Будь-які перевірки завжди падають, як сніг на голову для власників бізнесу. Задля того, щоб не бути в стресі, має бути спеціаліст який тримає руку на пульсі та контролює протягом року всю документацію пов'язану з податковою.
Порада 2
Перевіряємо наявність підстав
Тут варто наголосити на тому, що проводити перевірку мають органи при наявності всіх відповідних документів. Дуже часто в практиці при перевірці не вистачає реальних підстав в державних органів для перевірки. Відповідно тоді ця перевірка не може відбутись.
Порада 3
Надавати документи, які відповідають предмету перевірки
Ваша головна задача при перевірках давати доступ відповідним органам лише до тих документів, які підпадають під предмет перевірки.
Порада 4
Уважно нотувати порушення під час перевірки
Вся відповідна інформація має бути записана. Це завжди вам знадобиться при оскарженні результатів, якщо буде цього вимагати ситуація.
Результати податкових перевірок можуть дійсно бути непередбачуваними, про те краще заздалегідь брати експерта, який буде вам допомогати протягом року чи певного періоду. Адже він має відповідну спеціалізацію, добре знає тонкощі податкового законодавства та особливості проведення перевірок. Він захистить ваш бізнес та гроші.