Навіщо потрібен управлінський
облік бізнесу?


Юлія Дирявко co-founder та фінансовий експерт компанії "Бюро"

Дуже складно вести бізнес, коли не розумієш який товар краще продається або ж скільки витрат на виробництво, який дохід тієї чи іншої продукції. На всіх підприємствах ведуть бухгалтерський облік, який призначений для податкової, банків тощо. А якщо говорити про СЕО компанії або інше керівництво, то для нього більш краще та зрозуміле буде ведення саме управлінського обліку.

Давайте розберемось, що таке управлінський облік та навіщо він потрібний?

Якщо простими словами, це достовірний облік всередині компанії від фінансових служб організації загалом. Завдяки цьому обліку СЕО компанії може приймати рішення і досягати точно своїх цілей.

Головні задачі управлінського обліку:


  • бачити в якому фінансовому стані ваш бізнес,

  • зрозуміти, як правильно розподілити кошти для того, щоб зросла ефективність,

  • контроль всіх фінансових процесів.

До чого може призвести відсутність ведення управлінського обліку?

Компанія не розуміє, де втрачає гроші, керівник не може адекватно прорахувати всі проблемні моменти в бізнесі, бо не знає реальної фінансової картини. В свою чергу це призводить до неконтрольованих витрат та компанія може швидко втратити свій прибуток.

Що отримає ваш бізнес при веденні управлінського обліку?

Оперативне прийняття рішень, бачитимете чітку картину, як працює ваша фінансова складова, скільки та за що отримуєте/витрачаєте гроші. Ви зможете вирішити будь-яку ситуацію та адаптувати ведення бізнесу до сьогоднішніх реалій. Компанія, яка веде управлінський облік, буде працювати безперебійно і СЕО зможе вчасно помітити всі проблемні моменти.

І наостанок, управлінський облік - це дієвий та потрібний інструмент для малого, середнього та великого бізнесу, який має змінюватись та адаптуватись під поточну ситуацію.