Віддалена робота: за та проти


Думки Юлії Дирявко експерта та co-founder Бюро


Не можна не погодитись, що дистанційна робота стає все більш популярною. І дійсно, вона має багато переваг, але і підходить далеко не для всіх. Хочу поділитись своїми думками та переконаннями з приводу віддаленої роботи.

Буду відвертою, я прихильниця офісного формату і це не тільки тому, що я фаудер бізнесів і мені так краще слідкувати за роботою співробітників. Великою проблемою віддаленої роботи є відсутність постійної комунікації та відчуття у співробітників приналежності до команди. Дуже часто співробітники себе почувають не на одній хвилі.

Великий мінус - в нас дуже мало людей, які вміють самоорганізовуватись і це факт, щоб хто мені не говорив. Якщо говорити про початківця, то таким людям дуже складно організувати свою роботу. Тут дуже просто, ви один на один і вся відповідальність за виконання задач лежить на вас. Ще один мінус - це те, що ви вдома і атмосфера на вас впливає. Ви маєте знати, що якщо вас не бачать, ви все одно на роботі. Дуже часто співробітники не дотримуються цього. Ще один мінус - відсутність постійної комунікації з колегами та керівництвом. Проблему, яку можна вирішити за 5 хвилин, ви вирішуєте пів дня, а то і більше. Великий мінус з точки зору найманого працівника, важко оцінити власний прогрес. Про ваш розвиток може точно сказати ваша команда, сертифікації, навчання та фідбек від колег чи замовників.

Зі своєї практики спостерігала що у людей, які люблять здорову конкуренцію та сприймають її як стимул, відсутність команди може завадити розвиватися та досягати висот.

Щодо плюсів, то звичайно вони також є і не сказати про них буде неправильно. Найбільшим плюсом на мою думку є можливість подорожувати. Сучасні технології досягли достатнього рівня розвитку, щоб працювати можна було практично в будь-якому місці, де є доступ до Інтернету. Skype, Slack, CRM та безліч інших інструментів дозволяють спілкуватися з клієнтом чи організувати командну роботу. Також нещодавно прочитала цікавий факт - люди, які працюють вдома, менше хворіють і відповідно менше беруть лікарняні. Дійсно, будучи вдома ви можете менше уникати зайвих контактів з людьми і потурбуватись про власне здоров'я. Можна ще багато писати про плюси офісної роботи, проте для мене їх можна виділити лише кілька.

Я переконана, що офісний формат продуктивніший і дозволяє командам зростати більш швидко і ефективніше досягати поставлених цілей. Впевнена, що офіс ніколи не зникне, а навпаки буде ставати трендом на відміну від дистанційного формату, особливо після закінчення війни.