Що чекає на українську економіку? Які будуть перспективи для бізнесу? Де малому та середньому бізнесу брати кошти для розвитку? Поділилась своїми думками Юлія Дирявко, фінансовий експерт, co-founder аутсорсингової компанії "
Бюро" та ІТ-сервісу "
Bimp".
Коротко про економіку України Сьогодні наша економіка ще знаходиться на стадії «виживання» - немає розвитку, але тримаємося аби не впасти. Всі 100 відсотків коштів, які нам дають інші країни на допомогу, навряд чи йдуть тільки на військовий сектор, тому що треба і бізнес підтримувати (єдиний податок для бізнесів в 2%, відповідно недотримання до бюджету держави значної суми коштів), різні грантові програми. До речі, долар і те скільки він становить – це також необхідна міра, бо інакше при 1$ - 28 грн. експортерам було б вкрай важко.
Про роботу малого та середнього бізнесу Рушії економіки саме малий та середній бізнес. Розглянемо на прикладі банків, які швидше дадуть кредит для малого чи середнього бізнесу, ніж бізнесу-гіганту. Тому що коли ти залежиш від роботи, наприклад, ста бізнесів, то твої ризики «прогоріти» невеликі, бо 15 бізнесів закриваються, то ще 85 будуть працювати і приносити кошти. А коли ти віддаєш всі гроші одному великому бізнесу, то тут шанс не отримати нічого дуже великий.
Які на сьогодні існують гранти для малого та середнього бізнесу? Інвестиції в українські стартапи будуть і це однозначно. Зараз звісно, немає «довіри» через те що в країні продовжується війна і мало хто з закордонних інвесторів хоче ризикувати. Але перспективи вкладень є, бо країна буде після перемоги розвиватись на швидкості х2. Багато спеціалістів, які давно виїхали хочуть повернутись до України, щоб брати участь у «відновленні» держави і така концентрація фахівців не омине зарубіжних інвесторів.
Зараз маємо власну підтримку для малого та нового бізнесу. Урядовий проект «єРобота» з 1 лютого знову дає можливість на подачу заявок для мікро-грантів на старт або розвиток власної справи. Це може бути як і вже діючий бізнес, так і початківці.
Взагалі проект «єРобота» включає 6 грантових програм, зокрема, українці зможуть отримати:
•мікрогранти для створення власного бізнесу;
•гранти для розвитку переробного підприємства;
•державне фінансування закладки саду;
•кошти для розвитку тепличного господарства;
•грант на реалізацію стартапу, у тому числі в сфері ІТ;
•кошти на навчання ІТ-спеціальностям.
Більш детальніше про економіку, де стартапу взяти кошти, про програми пільгового кредитування 5-7-9, наскільки важливий для підприємців фінансовий облік і чому бізнеси, ігноруючи цей момент "втрачають", у блозі Юлії Дирявко на
Liga.net преходьте!