Фіноблік у малому бізнесі

Лайфхаки від Юлії Дирявко

Українські дослідження в сфері бізнесу показують, що більша частина підприємців малого бізнесу не виживає в перший рік існування. Чому така сумна статистика? Давайте розберемось в цьому блозі.


Перш за все багато помилок здійснюють підприємці, бо мають низький рівень фінансової грамотності. По -друге, багато підприємців не приділяють уваги управлінському обліку, по-третє, безсистемний підхід до побудови бізнесу в цілому. Зі своєї практики можу точно сказати, що найбільших недоліків малий бізнес припускається, коли СЕО вважає, що облік його бізнесу не потрібен, він лише для великих підприємств. Хочу надати свої лайфхаки, які допоможуть підприємцям досягти більших результатів.


Не ігноруйте "управлінку"

Дуже часто підприємці починають вести лише фінансовий облік, забувають при тому що дуже важливу роль грає управлінський облік. Він дозволяє бачити більш реальну ситуацію з вашими грошима. Вже неодноразово повторювала, що "управлінка" треба для СЕО, бо вона дає більш конкретний і реальний стан фінансових справ.


Виберіть найбільш зручний інструмент ведення обліку


Переважна більшість підприємців-початківців користується чи то блокнотами, чи Exel- файлами. В перспективі це все може призвести до того, що ви загубитесь в таблицях та записах і не будете бачити, що у вас відбувається. Виберіть програму для контролю фінансів, вже не перший раз рекомендую програму Bimp - софт, який дозволяє вести автоматизований облік та дозволить економити ваш час та гроші.


Особисті картки потрібно відокремлювати від бізнесових

Потрібне чітке відокремлення своїх особитих коштів та коштів бізнесу. Підприємці-початківці часто змішують рахунки, а це в свою чергу призводить до хаосу в фінансах.



Продажі мають бути на першому місці

Правильно підібрана команда з продажів та головне мотивована дає на початку бізнесу великий поштовх. Клієнти та продажі необхідні, щоб приносити прибуток та робити так, щоб бізнес зростав.


В наш новітній час, облік фінансів не має займати багато часу та нервів. Все більше бізнес починає автоматизовувати процеси, що несе за собою економію часу, менше задіяння людського ресурсу та більш ефективні заробітки.