"Фінансовий та управлінський облік для керівника"


Ви керуєте бізнесом та хочете бачити всі фінансові процеси? Фінансовий та управлінський облік допоможе вашій компанії вирішити ці задачі.

В цьому блозі розглянемо, як облік допомагає бачити в якому фінансовому стані знаходиться компанія та що можна зробити, аби збільшити прибуток. Юлія Дирявко co-founder та фінансовий експерт компанії "Бюро" та ІТ-сервісу "Bimp", аналізує та пояснює для чого фінансовий та управлінський облік для керівника в малому та середньому бізнесі.


Для малого та середнього бізнесу, як управлінський облік так і фінансовий тісно пов'язані між собою. За відсутності ієрархії в управлінні, керівник може приймати правильні управлінські рішення, ґрунтуючись на даних звітів про рух грошових коштів, баланс та звіт про фінансові результати.

Фінансовий та управлінський облік для керівника допоможе:

 1. Управляти витратами

 2. Систематизувати та аналізувати інформацію

 3. Дозволить визначити неліквідні товари на складі та бути в курсі товарообігу на підприємстві

 4. Покаже аналіз ключових показників роботи

 5. Допоможе коригувати фінансову стратегію

 6. Дозволить чітко планувати, відштовхуючись від поточних показників

 7. Оптимізує бізнес-процеси загалом

Дуже часто керівники не завжди розуміють на які фінансові показники потрібно звертати увагу для аналізу. Для кращого аналізу, Юлія Дирявко радить дивитись на:

 1. Загальну суму активу

 2. Суму прибутку, яка була накопичена на дату балансу

 3. Загальний стан заборгованості (перед клієнтами та підрядниками)

 4. Загальну суму грошових потоків на дату балансу


Завдяки такому фінансовому та управлінському обліку, ви будете знати на що витрачаєте, який напрям приносить найбільшу виручку та зможете уникати касових розривів.

Для малого та середнього бізнесу ведення фінансового обліку та управлінського обліку є ключовою задачею. Адже в запасі немає зайвих активів, які можна витрачати.


Якщо підсумувати, то фінансовий та управлінський обліки забезпечують аналіз активів і пасивів по всьому підприємству, оформлення, реєстрацію, безперервне і взаємопов'язане відображення господарських операцій на рахунках. Якщо ви CEO малого чи середнього бізнесу та хочете знати, де ви заробляєте, а де втрачаєте, звертайтесь до наших спеціалістів. Ми оперативно проаналізуємо поточну ситуацію на вашому підприємстві та дамо відповідні рішення.