Чому всім підприємцям треба бути фінансово грамотними?


У стабільній економіці, підприємцям можна закривати, інколи очі на свої фінанси та стан справ. Проте, якщо ми говоримо про Україну, а це та країна яка постійно знаходиться в турбулентній ситуації, то тут такі помилки недопустимі. Підприємець, має бути експертом в багатьох областях та особливо розумітись на фінансах. Дійсно не для кого не секрет, що наші бізнесмени набагато сильніші та стійкіші, ніж колеги із сусідніх країн. Але саме нашим підприємцям, треба прискіпливіше вникати в поточну фінансову ситуацію та бути фінансово грамотним. Чому? Давайте розберемось в цьому блозі.


Фінансова грамотність - це про результат діяльності бізнесу, про передбачувані ризики, планування та досягнення стратегічних цілей. В бізнесі важливо не переоцінити свої можливості та зважувати всі ризики, бо інколи це може зіграти злий жарт. Тому, моя щира порада - всім підприємцям треба вміти аналізувати свій поточний стан фінансів.


Розглянемо кейс

До прикладу, ви хочете відкрити ресторан. Знайшли приміщення, закупили все обладнання, найняли крутий персонал, створили унікальне меню та атмосферу. У вас відбулось відкриття, але про ваш заклад ніхто не знає, бо ви не заклали фінанси на просування та PR. Це говорить про недосконалість знань в фінансах, бо підприємець не зміг проаналізувати та передбачити все наперед.

Якщо ви хочете управляти бізнесом ефективно, то маєте дотримуватись фінансової грамотності. Що важливо зробити підприємцю?

  • скласти фінансовий план для бізнесу,

  • визначити фінансову мету бізнесу,

  • розрахувати бюджет на рік та помісячно, враховуючи ризики,

  • розробити поточний облік заробітку та втрат, щоб вчасно встигнути змінити ситуацію,

  • впровадити управлінський облік з самого початку створення бізнесу,

  • користуйтесь послугами фінансових експертів, які допоможуть вам заощадити та не втратити бізнес,

  • обирайте для себе найбільш оптимальну систему оподаткування.

Як на мене фінансова грамотність підприємця - це постійний процес по вдосконаленню та навчанню. Тільки так, ви та ваш бізнес зможуть досягати фінансових цілей та масштабуватись.