Як зберегти та збільшити накопичення, коли в країні війна?

Інвестування під час війни може бути складним завданням, але все ж може принести дохід, якщо правильно використовувати свої ресурси. Видання The page зібрали поради українських підприємців, які розказали, як зберегти та збільшити накопичення у воєнний час. Зокрема Юлія Дирявко co-founder IT-софта Bimp та консалтингової компанії "Бюро" також прокоментувала цю тему.


"Накопичення вкладаю в IT-бізнес. Раджу інвестувати саме в технології, якщо дивитись в довгострокову перспективу. Особливо зверніть увагу на IT-компанії, які автоматизують роботу великих підприємств, fin-tech, ритейл, маркетплейси, стартапи, які працюють з Big Data та ШІ", - ділиться Юлія.


Основний принцип інвестицій - не забувайте про ризики та будьте готові до можливих втрат. Ось декілька пунктів/порад від вітчизняних підприємців:

По-перше, потрібно зосередитися на інвестиціях, які мають потенціал для довгострокового зростання. Оскільки війна є непередбачуваною ситуацією, важливо знайти інвестиційні можливості, які можуть забезпечити стійкий зріст у майбутньому.

По-друге, варто звернути увагу на компанії, що працюють у сферах, які не залежать від ситуації на передовій. Наприклад, технології, фармацевтика та харчова промисловість можуть бути стійкими галузями під час війни.

По-третє, розгляньте інвестиції в диверсифікований портфель. Розподіліть свої інвестиції між різними компаніями та різними видами активів, такими як акції, облігації та інші фінансові інструменти. Це допоможе зменшити ризик втрат та збільшити можливості заробітку.

По-четверте, варто звернути увагу на дивідендні акції. Це акції, які приносять дохід у вигляді дивідендів, незалежно від того, що відбувається з ринком.


По-п'яте, не забувайте про ризики, пов'язані з інвестуванням під час війни. На фоні непередбачуваності ситуації на фронті та геополітичної напруженості, ринки можуть реагувати дуже нестабільно. Тому важливо бути готовим до можливих збитків та зберігати холоднокровність при прийнятті інвестиційних рішень.

Нарешті, варто пам'ятати про свої особисті цілі та терміни інвестування. Якщо ви плануєте інвестувати на довгий термін, то можна взяти до уваги ті компанії та інвестиційні можливості, які можуть забезпечити стійкий зріст в майбутньому. Але якщо ви маєте короткострокові цілі, то, можливо, краще розглянути інші варіанти інвестування, які забезпечують більш швидкий та стабільний дохід.

Більше інформації та детальний аналіз можна переглянути на сторінках видання тут.