Інклюзивний бізнес: чому його треба розвивати?


Вже ні для кого не секрет, що головний тренд майбутнього, навіть під час війни - інклюзія у бізнесі, яка буде стосуватись всіх сфер.

Інклюзивність - це підтримка та залучення кожного працівника з різним бекграундом до усіх соціальних активностей.


Для чого це взагалі робити компаніям?

"Ми в"Бюро"точно переконані, що такий підхід до бізнесу принесе вигоди не тільки компанії, але й суспільству в цілому. Інклюзивний бізнес сприяє розширенню ринків і залученню нових клієнтів. Як це працює? Ви включаєте різні групи споживачів, підприємства отримують можливість розробляти і просувати товари і послуги, які відповідають потребам широкого спектру людей. Це дозволяє збільшити конкурентоспроможність і ринкову позицію компанії, що в свою чергу впливає на репутацію компанії", - ділиться Юлія Дирявко, co-founder компаній "Бюро" та "Bimp".

Які переваги такого підходу?

  1. Інклюзивне середовище стимулює інновації та творчість. Різноманітність поглядів і досвіду різних людей з різних груп може призвести до новаторських ідей і рішень. Коли всі голоси почуваються важливими і враховуються, це сприяє виробленню нових підходів та поліпшенню бізнес-процесів.

  2. Розвиток інклюзивного бізнесу відображає соціальну відповідальність підприємства перед суспільством. Це допомагає створювати справедливішу і рівнішу суспільну структуру, де всі люди мають можливість розвиватися і брати участь у економічному житті.

  3. Привертає талановитих працівників. Коли компанія демонструє свою відкритість і відданість інклюзивним цінностям, вона стає привабливим місцем для роботи для різних категорій співробітників. Це дозволяє компанії залучати і зберігати розуми та таланти з різних груп і сприяє розбудові різноманітного та потужного командного складу.

  4. Цей інклюзивний підхід не лише допомагає створити справедливе суспільство, але й дозволяє компанії отримати конкурентну перевагу та мати хорошу репутацію. Вони залучають нових клієнтів, які цінують їхню відкритість та інклюзивний підхід.

Пам'ятайте, головний тренд 2023 року: кожний має свою особливість. Наприклад, вже багато людей працювали в умовах блекауту, і це також їхня особливість. Чимало працівників скоро будуть ті, які повернулись з війни і також прагнуть до нормального життя і повернення до роботи.

Сьогодні заведено вважати, що питання інклюзивності в Україні не на часі через війну, бо навіть великі вітчизняні компанії не мають достатніх ресурсів та стабільного прибутку. Проте більшість досліджень кажуть - різноманітне робоче середовище має безпосередній вплив на продуктивність та фінансові результати підприємства, незалежно від розміру. Тому дійте та не бійтесь експериментувати!