Побудова лояльної команди


Вікторія Домарева податковий експерт компанії Бюро


Успішні та лояльні команди формуються не випадково, це результат великої роботи, який в себе включає довгий підбір персоналу, комунікація, тімбілдінги. Лояльну команду потрібно натхненно "вирощувати".

За роки моєї роботи я отримала багато корисних уроків, як створити сильну, лояльну та в результаті успішну команду. Своїми ідеями хочу поділитись з вами.

  • Наймайте "своїх" людей.
Я завжди говорила і буду говорити, що hard skills можна завжди підтягнути і навчити людину, якщо вона цього хоче. А от про soft skills тут історія може бути навпаки, бо дуже важко змінити людські цінності, характер та і нащо змінювати. Тому моя порада обирати тільки "правильні" кадри, які відповідають вашій компанії. Тобто важливо приділяти увагу цінностям за якими людина живе.


  • Керуйтесь розумом та довірою
Задля того, щоб створити лояльну команду, заохочуйте працівників досягати спільних цілей - уникайте мікроменеджменту. Якщо ви виберете орієнтацію на мікро задачі у вас ніколи не буде крутої команди. Довіра та розширення повноважень дають в результаті ефективні результати.


  • Створюйте комфортні умови для роботи, як єдиного механізму
До прикладу в нас в Бюро є спільний чат, де ми обмінюємось думками, цікавими кейсами про клієнтів. Ми можемо всі разом вирішити якусь проблему, бо ми як один механізм, який працює над вирішення якоїсь проблематики.


  • Дбайте про культуру всередині своєї команди
Кожна компанія - це різна культура і багато в чому вона залежить від лідера. Ваші співробітники повинні жити в здоровій атмосфері, де кожен може допомогти та має однакові погляди на речі та цінності.


  • Проявляйте емпатію до своїх колег
Емпатія від керівника завжди потрібна, а якщо в країні війна, то це має бути на першому місці. За допомогою цього ви можете вчасно помітити вигорання або ж коли у вашого колеги проблеми в сім'ї і не давати йому найважливі задачі в цей момент. З досвіду Бюро можу розказати, коли до нас в команду приходить людина, ми ніколи не кидаємо її на свавілля долі. Співробітник поступово входить в курс справ та в неї є ментор, який буде відповідати на всі її запитання. Моя задача - підстрахувати або допомогти, якщо це необхідно.


Побудова лояльної команди - це довгий процес, який вимагає великих енергоресурсів і часу. Методи роботи в одній команді, можуть бути зовсім недієві в іншій. Відчувайте вашу команду - це люди, які проводять вам бізнес до успіху.