Управління командою на відстані. Ефективні стратегії


З COVID-19 та особливо з початком повномасштабного вторгнення більшість працівників перейшли на віддалений формат роботи. Це стало перш за все викликом для керівників, оскільки ефективно керувати командою на відстані набагато складніше, ніж в офісі. У цьому блозі ми розглянемо ефективні стратегії, які допоможуть успішно управляти командою в офлайн форматі.

"В аутсорсингу, ми вже давно налаштувались на віддалену роботу з документами, бо наші клієнти завжди знаходяться або в іншому районі міста, або навіть в іншому місті. Проте, не можна недооцінювати колективного спілкування, підтримку та інші переваги, які співробітники отримують будучи в офісі.

Все одно задля безпеки в деяких наших містах, наприклад Запоріжжя ми все ще вимушені працювати віддалено. Також у зв'язку з розширенням штату у нас з'явилися робітники, що зараз знаходяться у Харкові та в західній Україні. Одна з активностей, яку ми зараз проводимо для підтримки командного духу - це зйомки роликів для просування та робота з маркетинговою командою. На мою думку, це дуже зближує колектив, коли створюються спільні креативні заходи", - Вікторія Домарева, co-founder та податковий експерт компанії "Бюро".

Стратегії від "Бюро" для управління командою на відстані:

  • Встановлення чітких комунікаційних засобів

При відсутності фізичного контакту важливо мати ефективні засоби комунікації. Також встановіть чіткі правила щодо використання цих засобів і спонукайте членів команди до регулярної комунікації протягом робочого дня.

Також ми почали застосовувати спеціальні трекінгові програми, задля фіксації часу на виконання робочих функцій, контроль виконання окремих задач (це допомагає виявляти витрачений час на кожного клієнта,коли нам потрібно передивлятись взаємовідносини чи вартість послуг, а також знаходити "вузькі" міста- наприклад не автоматизовані ділянки обліку, де б ми могли суттєво покращити роботу бухгалтера)

  • Розуміння потреб та можливостей команди


Кожен член команди може мати унікальні потреби та можливості. З'ясуйте, які інструменти, ресурси та підтримку потрібні кожному члену вашої команди для виконання їх роботи на відстані.


  • Встановлення конкретних цілей та очікувань від роботи

Встановіть конкретні метрики успіху та регулярно перевіряйте їх. Керуйте робочим процесом, встановлюйте дедлайни та розподіляйте завдання, щоб кожен учасник команди знав, що очікується від нього.

  • Проведення one-to-one на регулярній основі

Створюйте приводи для комунікації, навіть в онлайн ви можете провести one-to-one з членом команди. Це дозволить розуміти проблемні моменти всередині та швидко реагувати на них.

  • Спільні креативні проекти

Це може бути не тільки спільний тімбілдінг, а й зйомки рілз, фотосесія, похід на курси чи вебінари тощо.

Управління командою на відстані може бути викликом, але з правильними стратегіями та інструментами ви можете створити продуктивну команду.