Як навести лад у фінансах перед початком 2023 року?

Поради від фінансового експерта та co-founder "Бюро" Юлії Дирявко


В 2022 році ми точно всі переглянули наші бізнес-моделі та практично кожного місяця змінювали процеси роботи. Я впевнена на 100%, що бізнеси вже вивели нові формули прибутковості та побудували фінансові моделі. Питання 2023 року - як навести лад у фінансах та заробляти ще більше? Ділюсь правилами, які я виокремила для себе в період кризових часів.


Аналіз фінансових витрат та доходів

Моя рекомендація зібрати весь фінансовий облік за рік. Ви зможете побачити на чому бізнес більше за все заробляв і на що витрачав. Аналіз постійних та змінних витрат визначить вашу точку беззбитковості та скільки треба продати товарів/виконати послуг щоб ви почали заробляти. Такий аналіз може вам зробити український софт Bimp, який дозволить в онлайн режимі будь-кому зробити загальний звіт по фінансам.


Адаптувати бізнес-модель під воєнні реалії
Якщо ви цього не зробили, то в новому році вже точно треба реалізовувати. Всі ми не очікували, що буде війна і ніхто не знав наскільки сильно вона затягнеться та захопить всю країну. Тому важлива порада проаналізувати всі економічні кризи, які були до сьогодні та виокремити, що добре спрацювало тоді. Наприклад, що відбувалось із економічим ринком, які бізнес-стратегії започатковували підприємців і тд тп.


Збудуйте нову фінансову модель
Побудова фінансової моделі дозволить бути більш стійкими на ринку, робити прогнози потреб вашої компанії та оцінити вплив на грошовий потік.


Вибирайте, те що працює
Це можна назвати - правильно розставляйте пріоритети. Приберіть непотрібні витрати і знайдіть нові напрямки, як можна збільшити чек. Як варіант, ви можете відкрити новий напрям бізнесу або надавати нові послуги, які будуть закривати "болі" ваших клієнтів. Для цього моя важлива порада - запитайте клієнтів, що в них зараз відбувається і щоб вони хотіли.


Контроль економічної безпеки
Краще за все побудувати економічну безпеку для вашого бізнесу. В першу чергу проаналізувати та оцінити внутрішні та зовнішні ризики на ваш бізнес, яка платоспроможність клієнтів, що відбувається з їхнім бізнесом та інше.

Без розуміння реальних фінансових показників неможливо стабільно вести та розвивати бізнес. Хочете краще контролювати гроші та щоб у ваших фінансах був лад, то скоріше звертайтесь до фінансових експертів, які допоможуть вам зберегти гроші та ваш бізнес!