Дефіцит кадрів і як його подолати: ідеї та практичні кейси


Тема дефіциту кадрів на ринку праці України одна з найбільш актуальних в 2023 році. Спеціалістів, особливо вузької спеціалізації, катастрофічно не вистачає. І якщо, приміром, на виробництвах така ситуація пояснюється мобілізацією чоловіків, то у фінансовому секторі – де переважно працюють жінки – причини кадрового голоду інші.


Ні для кого не секрет, що значна частина жінок виїхала за кордон, рятуючись від війни. І це стало серйозною кризою для фінансової та бухгалтерської справи. У нашому секторі і раніше були певні проблеми з кадрами: люди професійно вигоряли, не витримували тиску відповідальності, переходили у зовсім інші сфери (індустрія краси та догляду, квітковий бізнес тощо). Але обставини сьогодення особливо жорсткі. По суті, ми вимушені боротися за гарних фахівців. Ще пів року тому знайти резюме досвідченого спеціаліста було щастям.


Сьогодні ситуація потроху вирівнюється, однак, деякі працедавці все одно припускаються помилок. Зокрема, визначають фіксовану зарплату і не бажають її змінювати з огляду на компетенції фахівця. Однак, економія, приміром, на висококваліфікованому бухгалтері – не найвдаліша стратегія.


Очевидно, що грамотний спеціаліст може дати компанії багато переваг, як мінімум, за рахунок розумного податкового планування. І економлячи на його зарплаті, роботодавець, насправді, шкодить, у першу чергу, собі. Тож, треба бути більш гнучкими у цьому питанні. Друга серйозна помилка, коли співбесіду з фахівцем фінансової галузі проводить не експерт у цій сфері. Він дивиться на софт скіли, захоплюється вмінням кандидата вдало подати себе, а по факту, його реальний досвід та професійні навички не оцінюються. Таким чином, правильний інтерв'юер – 50% успіху у підборі якісних кадрів.


Практичні кейси від "Бюро" та більше про дефіцит кадрів у фінансовій сфері, читайте на сторінках видання Liga.net тут.