Загубити найкращих: як не втратити таланованих співробітників


Ми давно пишемо про те, що успішний бізнес в значній мірі залежить від талановитих і відданих співробітників. Але, якщо невдало підійти до управління людськими ресурсами, ви можете зіштовхнутись зі справжнім викликом - втратити найкращі кадри.

Ми провели невеличке опитування серед наших клієнтів та зробили висновки. Хочемо з вами поділитись можливими шляхами, які можуть привезти до втрати цінних співробітників:

  • Відсутність визнання та вдячності за роботу

Недооцінка зусиль та внеску ваших працівників може призвести до втрати мотивації.

Що робити?

Поважайте працю, хваліть та організовуйте спільні тімбілдінги.

  • Обмежена кар'єрна можливість

Якщо співробітники не бачать можливості для росту та розвитку у вашій компанії, вони можуть почати розглядати інші варіанти. Відсутність перспективи росту може відповідати за втрату найкращих фахівців.

Що робити?

Кожен рік підводьте підсумки роботи та підвищуйте в посаді, якщо ваш співробітник розвивається і робить гарні показники. В протилежному випадку, нащо вам такий кадр, який не хоче розвиватись та удосконалюватись.

  • Напружена робоча атмосфера

Конфлікти, недружелюбний колектив або невдоволення робочим середовищем можуть призвести до того, що навіть найбільш віддані співробітники захочуть знайти інше місце для роботи.

Що робити?

Недопускайте в компанію токсичних співробітників, працюйте над атмосферою, організовуючи дозвілля поза офісом, проводьте по вечорам п'ятниці цікаві обговорення книг, фільмів тощо.

  • Низька компенсація та перекладення відповідальностей

Несправедлива оплата, особливо порівняно з ринковою вартістю роботи, може зменшити мотивацію. Також, відштовхуючим фактором може стати зростання обов'язків і відповідальностей без відповідного зростання винагороди.

Що робити?

Розуміти, що відбувається на ринку заробітних плат. Також винагороджувати співробітників за високі результати, які вони показують протягом року.

  • Відсутність розвитку та навчання

Співробітники, які не відчувають можливостей для навчання і професійного росту, можуть відчувати, що їхні навички стають застарілими і неактуальними.

Що робити?

Хоча би раз на рік проводити або купувати курси для підвищення кваліфікації. Тоді це буде більша мотивація працювати та досягати кращих результатів.


Втрата таланованих співробітників може стати серйозною проблемою для будь-якої

компанії. Дотримання прозорих комунікацій, надання можливостей для

професійного зростання, створення позитивної корпоративної культури та раціональне розподілення відповідальностей можуть позитивно вплинути на той шлях, який вибирають ваші співробітники.