Що таке командна робота ?


Вікторія Домарева co-founder та податковий експерт компанії Бюро

Виграють завжди команди та ефективна стратегія. Тут можна говорити про всі сфери життя від бізнесу до спортивних змагань. Один гравець на полі бою - це ніщо, бо неможливо знати та вміти все. Тому важливий критерій по soft skill - це бути командним гравцем. Розглянемо на прикладі "Бюро", що таке команда робота, чому вона потрібна в бізнесі?

Учасники нашого "Бюро" взаємодоповнюють одне одного та ефективно міняються задачами чи ролями при виконанні роботи. В нашому колективі дуже важливо бути на одній хвилі та підхоплювати ідеї чи пропозиції. До прикладу, коли в нас з'являється новий клієнт, ми всі збираємось розглядаємо його кейс та спільно приймаємо рішення, як будемо працювати з його кейсом і чого не будемо точно робити. Для мене важливо чути фітбек та відчуття приналежності співробітника до бізнесу.

На моє переконання успішний командний гравець має:


  • допомагати іншим та вміти приймати допомогу,

  • є не конфліктним та вміє слухати колег,

  • не ставить свої амбіції вище бізнес- цілей компанії,

  • вміє будувати свій робочий таймінг згідно графіку інших колег.

Розуміння, як працювати в команді - це бути об'єктивним, правильно дискутувати та не доводити до руйнівних конфліктів колег, проявляти повагу до оточуючих.

Хочу підкреслити, але командна робота можлива не для всіх. Є частка напрямків, де працівники не можуть бути командними гравцями. Наприклад категорії професій, де їхня робота більш автономна і вимагає досягнення індивідуальних показників. Чи це погано? Зовсім ні. Проте, ця історія точно не про "Бюро".

В воєнних реаліях командна робота стає ще більш важливою і треба пам'ятати, що війна закінчиться, а команди залишаться. Для керівника задача номер один - підтримка командного духу, бо саме він може зіграти вирішальну роль для компанії у кризовій ситуації і саме він розвиває ваш бізнес.