Головні помилки при отриманні гранту для бізнесу?

Ефір в Instagram "Бюро" Вікторії Домаревої та грантового консультанта Олександра Будника


Відкриття власного бізнесу вимагає не тільки ідеї та ресурсів, але й фінансової підтримки для розвитку та зростання. І одним з потенційних джерел фінансування є грантові програми для бізнесу. Гранти надають підприємцям можливість отримати фінансову допомогу, щоб реалізувати свої ідеї, запустити нові проекти та забезпечити стабільний розвиток компанії.


Давайте розберемося в цьому блозі разом, як уникнути поширених помилок та збільшити шанси на успіх у процесі отримання гранту для вашого бізнесу.


"Процес отримання гранту не є простим завданням. З власного досвіду скажу, що існує кілька поширених помилок, які підприємці часто роблять під час цього процесу. З основних це: недостатня увага при заповненні заявки, незнання своєї цільової аудиторії та відсутність розуміння хто є ваших донором та що може бути йому цікаво", - коментує Вікторія Домарева, co-founder та податковий експерт компанії "Бюро".


Грантовий консультант Олександр Будник в ефірі для компанії "Бюро" розказав основні помилки на основі власного досвіду та дав поради, як зробити так, щоб вашу заявку прийняли та ви отримали кошти. Зокрема, потрібно розуміти, що грантова заявка на великі кошти досить довго готується це може зайняти і 2 тижні. Також гроші не завжди приходять відразу, вони можуть приходити частинами і потрібно розуміти як ви будете регулювати коштами в бізнес-процесах.


"Вивчайте інформацію про донора, які в нього цілі, амбіції та вимоги до партнерства. Цікаво, що чим менше бюджет на грант, тим складніше його отримати, бо велика конкуренція. На 10 тисяч доларів грант може йти дуже багато підприємців. Якщо ми кажемо про мільйонні гранти, то там конкуренція нижча, але пакет документів більш обширний та складний. В таких випадках я би разив залучати спеціалістів чи грантових консультантів, які займаються цим професійно", - поділився Олександр Будник, грантовий консультант.


Як знайти грантові програми, до кого звернутись та як успішно отримати кошти на розвиток або відновлення власної справи, більш детальніше можете послухати ефір Instagram тут.