Чим загрожує касовий розрив бізнесу?


Найпопулярніша тема для бізнесу, якщо говорити про фінанси, то це касові розриви та чим вони загрожують. Про це вже багато було сказано, проте варто чітко зрозуміти підприємцям, як їх можна уникнути.

"Касовий розрив може виникати навіть у випадку, коли бізнес є прибутковим, і це не завжди свідчить про його нерентабельність. Причиною можуть бути, наприклад, сезонність заробітків, коли в певні періоди попит на товари або послуги знижується. Недостатній контроль над дебіторською заборгованістю, різні формати розрахунків між контрагентами та інше. Все насправді, дуже індивідуально і кожний випадок потрібно прискіпливо розглядати професіоналам", - говорить Юлія Дирявко, фінансовий експерт та co-founder компаній "Бюро" та Bimp".

Успішне управління фінансами є одним з ключових задач будь-якого бізнесу. Однак, незалежно від того, наскільки добре організована ваша компанія, існує ризик касового розриву, який може серйозно підірвати вашу діяльність і навіть загрожувати її існуванню.

Однією з головних причин касового розриву є недостатність ліквідних коштів. Це може статися внаслідок недооцінки витрат або неправильного планування грошового потоку. Недостатнє управління запасами також може призвести до надмірного накопичення товарів, що вимагають фінансових ресурсів.

Сюди також можна віднести погану управлінську стратегію та недосконалість бухгалтерського обліку. Якщо компанія не контролює витрати, не веде точний облік доходів або не має чітких фінансових стратегій, це може стати також причиною касового розриву.

Касовий розрив також може виникнути внаслідок неправильної установки цін на товари або послуги. Якщо ціни встановлені занадто низько, компанія може зазнавати збитків, не отримуючи достатньо прибутку для покриття витрат. З іншого боку, якщо ціни встановлені занадто високо, це може призвести до втрати клієнтів та зниження конкурентоспроможності.

Насправді, є багато інструментів, які можуть допомогти подолати касовий розрив або взагалі не стикатись із таким явищем. Якщо ваш бізнес потребує фінансового контролю, має касові розриви та прагне управляти фінансами грамотно, то пишіть нам нашу офіційну пошту center@buro.com.ua або в соціальні мережі і ми допоможемо вирішити ваші болі.