Топ-проблеми бізнесу під час війни


Рік від початку повномасштабного вторгнення і ситуація в бізнесі, згідно даних Міністерства цифрової трансформації каже про те, що 47 % підприємств завершили свою роботу, а загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу досягають 85 млрд доларів. Це не просто цифри, це великі втрати та негатив в нашій економіці. В цьому році експерти кажуть, що валовий продукт спаде на 30-35% і це створює великі виклики для підприємців. Це призведе до зростання безробіття, зменшення доходів та сплачених податків до державних бюджетів. Вікторія Домарева, податковий експерт та co-founder розкаже, які на сьогодні в українському бізнесі існують топ-проблеми за її спостереженнями.


Проблема #1


Дефіцит клієнтів

Згідно того ж опитування, про яке було сказано вище, майже 48% бізнесів не має клієнтів та шукає додаткові шляхи збуду своєї продукції чи послуг.


Проблема #2

Постраждала логістика

Тут цифра значно менша - 15%. Проте ця проблема існує та заважає нормально функціонувати бізнесу.


Проблема #3


Перебування недалеко від зони активних бойових дій

Лінія фронту на сьогодні в Україні 3 786 км, у тому числі активна лінія фронту з агресором складає 1500 км. Це величезна цифра і через це підприємства відрізані від нормальної роботи. Хоча є випадки, що деякі функціонують, але там ризики втратити бізнес в сто разів вищі.



Проблема #4

Мало платоспроможних клієнтів

На сьогодні зменшилась платоспроможність українців в декілька разів. Люди обмежили споживання деяких товарів чи послуг, велика кількість покинула Україну, а бізнес таким чином втрачає прибуток.


Проблема #5

Неможливість прогнозувати ситуацію

Війна та постійні обстріли мирних територій призводить до того, що підприємці бояться щось планувати в бізнесі та будувати плани. Також є страх відкривати нові напрямки, вкладати кошти у виробництво та розширювати персонал.


Зрозуміло, що нові реалії створюють все більше і більше проблем. Вони вимагають від влади та підприємців, швидкої реакції. З одного боку державі потрібно підтримувати бізнес, а з іншого держава вимагає у бізнесу сплачувати податки і це призводить до конфлікту інтересів. На сьогодні державі, на думку Вікторії Домаревої, необхідно створити оптимальну модель системи оподаткування, яка б задовольняла дві сторони.


Якщо ваш бізнес не знає, яку податкову модель вибрати або знаходиться в пошуку податкового експерта, то звертайтесь до компанії "Бюро". Експерти нададуть повний комплекс послуг та проведуть якісну консультацію для вашого бізнесу.