Не секрет, що помилки можуть дати набагато більше досвіду, ніж успіхи. До них повинен бути готовий будь-який бізнесмен, адже після затишного офісу та стабільної зарплати йому доводиться ставати першовідкривачем на незвіданих просторах власної справи. Тож виходячи з власного досвіду, сьогодні я хочу розказати, які помилки найчастіше допускають підприємці-початківці.
Помилка №1
Спроба зробити все самотужки
Створення бізнесу з нуля вимагає чималих зусиль. Засновнику доведеться приміряти немало ролей – продажі, обслуговування клієнтів, управління фінансами, рекрутинг і т. д. Краще за все делегувати задачі в яких ви не компетентний відповідним спеціалістам. В іншому випадку це може призвести до негативних наслідків.
Помилка №2
Відсутність фінансової грамотності
Поки бізнес не дійшов до стабільності необхідно дуже ретельно керувати доступними фінансами. Перед засновником завжди виникатиме спокуса витратити гроші на непотрібні речі. Тому спочатку пройдіть відповідні курси, бо ці навички мають бути першочергові.
Помилка №3
Відсутність гнучкості
Як говорять класики, жоден план не витримує, коли стикається з жорстокою реальністю. Тому важливо проявити гнучкість до ситуацій, які можуть виникати.
Помилка №4
Неправильний найм співробітників
Неминуча помилка в процесі реалізації амбітних цілей – занадто швидкий найм співробітників у кількості більшій, ніж це насправді необхідно. Тому, не поспішайте, бо можна витратити чимало зайвих коштів та найняти непотрібні кадри.
Помилка №5
Прагнення до досконалості
Дуже важливо оцінити користь кожного завдання. Це дозволить правильно розставити пріоритети. Можливо, варто сконцентруватися на більш нагальних проблемах?
Помилка №6
Ігнорування зворотного зв'язку
Гарне конструктивне зауваження може бути на вагу золота. Тому вмійте почути своїх колег та партнерів.
Помилка №7
Відсутність маркетингової стратегії
Коли справа доходить до просування бізнесу, то маркетинг відіграє не маленьку роль. У вас може бути крутий продукт, але про нього ніхто не знатиме.
Висновок можемо сказати, що помилки частіше буде робити той підприємець, який закриває всі питання сам. Не бійтесь делегувати задачі та перед стартом бізнесу обов'язково прорахуйте всі нюанси.