Чому кадри - це головна інвестиція?

Експертиза від Юлії Дирявко co-founder компанії Buro

За останніми опитуваннями HR-менеджерів в LinkedIn, більш ніж половина бізнесів роблять акцент на інвестиції у таланти. Саме така ініціатива, на мою думку дуже правильна для власників бізнесу, адже сучасні працівники більше не хочуть сидіти на місці та працювати заради зарплати.


Категорії людей, які працюють сьогодні, хочуть постійного зростання та розвитку. Тому інвестиція у свій персонал дозволяє більше утримувати амбітних, талановитих співробітників та знижує плинність персоналу.


В цьому блозі я розкажу більш докладно чому вигідно інвестувати в персонал та вкладати сили та кошти у їхній розвиток. Як наслідок, вкладені інвестиції через певний час починають приносити більше прибутку, що дозволяє вкладенням швидко повертатись.

На прикладі Бюро, я поділюсь видами інвестицій в таланти:

  • Інвестуємо в підвищення навичок та кваліфікації.

Тут ми вкладаємо у навчання, тренінги, майстер-класи. Основна тема цього виду інвестицій - це посилення hard-скілів.

  • Інвестуємо в розваги.

Обов'язковою складовою роботи мають бути тематичні тімбілдінги, корпоративи, неформальне спілкування, яке дуже підвищує командний дух та сприяє обміну енергією та ідеями. Дуже часто на таких зібраннях народжуються ідеї для нових проектів та починань.

  • Інвестиції в комфорт.

Як на мене це також дуже важлива складова, бо забезпечення комфортної роботи в офісі дає свої результати. Приміром, співробітники хочуть приходити кожного дня в комфортне місце. Сюди відноситься: якісна техніка, лаконічний дизайн офісу, наявність місця для відпочинку, ігрова зона тощо.

  • Інвестиції, які не вимагають фінансових вкладень.

Для будь-якої людини важливо, щоб її роботу цінували. Коли ви хвалите співробітників за якісну роботу, то отримаєте в рази більше. Сюди також можна віднести: гнучкий графік роботи, автоматизовані процеси, лояльне ставлення та розуміння ситуації під час кризових моментів в житті, можливість вислухати ідеї та пропозиції та інше.


Коли власники бізнесу цінують та заохочуть своїх співробітників, вони отримують підвищений рівень лояльності. Співробітники, які знають, що їх розвивають, показують кращі результати і частіше за все відмовляються від пропозицій змінити роботу. Тому, раджу не боятись витрачати ресурс та гроші на свою команду. Адже, ви дуже скоро зможете отримати від цього дивіденди.