Хто такий податковий радник?

А цьому блозі хотіла б розкрити тему податкових радників/консультантів. Для чого вони потрібні та яку користь можуть принести?


Спочатку давайте розкриємо поняття, податковий радник або консультант - це людина, яка спеціалізується у галузі фінансового обліку, податкового законодавства та сфери, які з ним пов'язані.


Мета діяльності податкового радника спрямована на те щоб у фізичних і юридичних осіб виникало найменше проблем у сфері оподаткування. Тобто консультант з податків вам може знадобитись починаючи від правильного заповнення та подачі декларацій до вашого представництва в органах з питання оподаткування.


Податковий радник може пояснити всі найскладніші моменти, які можуть виникнути у клієнта в податках та допоможе в усіх видах податкових правовідносин, прорахує ваші податкові ризики і чи можуть вони буть, яких масштабів та наслідків. До речі, замовником послуг може бути і звичайний платник податків, і державна податкова служба.

Тому існує певна вимога до того, щоб податковий консультант володів не тільки знаннями у сфері податків, а ще й економічними, юридичними та фінансовими. Кваліфікований податковий радник повинен мати відповідний професійний сертифікат, який є підтвердження проходження певної атестації. В Україні з 2014 року є громадська організація «Асоціація податкових радників» в якій присутні бухгалтери, юристи, економісти, аудитори для забезпечення розвитку, обміну знань та досвіду, щоб наближати нашу податкову систему до стандартів ЄС. В країнах Європи ця професія вважається однією з найпрестижніших і важливою частиною економічного життя країни.


В Україні наразі між бізнесом і державою в питаннях податків виникають непорозуміння та зовсім протилежні настрої. Бізнес завжди прагне оптимізувати свої сплати податків. Натомість держава прагне більше збагачувати економіку за рахунок податків. Коли є дві конфліктуючі сторони, які ще не дійшли до компромісу, а співіснувати треба, то тоді потрібна третя сторона, яка буде виступати сполучною ланкою. Цією ланкою і є податковий консультант. Він надає оптимальну модель ведення справ для бізнесу і не має на меті зашкодити надходженню коштів в державний бюджет. Тобто ця професія корисна для обох сторін.


Деякі представники малого та середнього бізнесу намагаються обмежитись лише одним бухгалтером, не задумуючись про важливість податкового консультанта. Хоча це та людина, яка допоможе оптимізувати податкове навантаження на бізнес.

Отже, якщо ви хочете оптимізувати ваш бізнес та покращити податкове навантаження, то завжди готові вас підтримати та надати консультацію.